Rehabilitacja

Każdy kto zmaga się z silnym bólem pleców doskonale wie o tym, jak bardzo potrafi być to dokuczliwe. Warto jest sprawdzić przyczyny takiego bólu, ponieważ może być to dyskopatia(https://fizjoarena.pl/dyskopatia-ledzwiowa-objawy-leczenie/). Dolegliwość ta jest na tyle poważna, że pozbycie się jej jest związane z operacją kropka Co prawda obecnie wykonywane nowoczesne Zabiegi są bezpieczne oraz rehabilitacja po nich trwa krótko, to jednak zdecydowanie warto jest tego uniknąć.

Czym jest dyskopatia
Dyskopatia jest to przewlekłe schorzenie, które prowadzi do zmian w naszym kręgosłupie. Dyskopatia jest chorobą, która przeważnie dotyka osoby w przedziale od 30 do 50 lat kropka patologiczne zmiany zachodzą w krążkach międzykręgowych, które popularnie nazywane są dyskami lub tarczami. Dyski nie są jednakowej wielkości i zmieniają się zależnie od położenia w kręgosłupie. Największe znajdują się w odcinku lędźwiowym. Dyskopatia prowadzi do silnych ataków bólu, które mogą również kończyć się tym, że drętwieją nam ręce, nogi oraz dochodzi do zawrotów głowy. Podczas gdy chorujemy na dyskopatię Mamy również bardzo ograniczone możliwości poruszania szyją oraz zdarzają się przypadki utraty równowagi i zaburzeń równowagi kropka W poważniejszych stanach i przypadkach choroba może kończyć się niedowładem kończyn. Dużo na ten temat można dowiedzieć się odwiedzając stronę katedra fizjoterapii.

Początki choroby

Dyskopatia zazwyczaj rozpoczyna się przy znacznych obciążeniach kręgosłupa. Zazwyczaj związane jest to z pracą fizyczną oraz często nieumiejętnym podnoszeniem dużych ciężarów. Dyskopatia częściej występuje u osób otyłych, które mają bardzo mało ruchu jak i również u osób z dużo jeżdżących samochodem na długich trasach.

Pacjentami najczęściej są osoby pomiędzy 30 a 50 rokiem życia. W grupie podwyższonego ryzyka znajdują się również pacjenci, którzy cierpią na osteoporoze. Również ciągły stres powoduje, że nasze mięśnie są napięte a co za tym idzie zwiększamy szansę na zachorowanie na dyskopatie.

Pierwszym poważnym ostrzeżeniem są bóle kręgosłupa, które znacznie ograniczają i utrudniają nam wykonywanie codziennych zadań. Również wszelkiego rodzaju zaburzenia czucia są powodem do zwrócenia baczniejszej uwagi na stan naszego kręgosłupa.

Dyskopatia jest dość trudnym w diagnostyce schorzeniem. Wynika to w dużej mierze z tego, że ma ona bardzo wiele różnych objawów. Dlatego często jej stwierdzenie jest możliwe pod dokładnych badaniach np. tomografem.

Copyright 2024